Microchip Technology PIC18F1330-I/SS
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : PIC18F1330-I/SS
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Microchip Technology
Series : PIC® 18F
CoreProcessor : PIC
CoreSize : 8-Bit
Speed : 40MHz
Connectivity : UART/USART
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
NumberofI/O : 16
ProgramMemorySize : 8KB (4K x 16)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : 128 x 8
RAMSize : 256 x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 4.2V ~ 5.5V
DataConverters : A/D 4x10b
OscillatorType : Internal
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Contact Now
Microchip Technology PIC18F1330-I/SS IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SSOP
Part.PIC18F1330-I/SS
ManufactureMicrochip Technology
DescriptionIC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SSOP
CorePIC
Core Size8-Bit
Speed40MHz