Microchip Technology PIC16C620A-20I/SO
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : PIC16C620A-20I/SO
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Microchip Technology
Series : PIC® 16C
CoreProcessor : PIC
CoreSize : 8-Bit
Speed : 20MHz
Connectivity : -
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
NumberofI/O : 13
ProgramMemorySize : 896B (512 x 14)
ProgramMemoryType : OTP
EEPROMSize : -
RAMSize : 96 x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 2.5V ~ 5.5V
DataConverters : -
OscillatorType : External
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 18-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Contact Now
Microchip Technology PIC16C620A-20I/SO IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC
Part.PIC16C620A-20I/SO
ManufactureMicrochip Technology
DescriptionIC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC
CorePIC
Core Size8-Bit
Speed20MHz